Blog o klimatyzacji i ogrzewaniu

 1. Pompa ciepła jako jedyne źródło ogrzewania

  Pompa ciepła jako jedyne źródło ogrzewania

  Stając przed wyborem odpowiedniego sposobu ogrzewania dla naszego domu, musimy rozważyć kilka kluczowych czynników, takich jak koszty montażu, koszty eksploatacji czy efektywność ogrzewania. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań chętnie stawiają na piec gazowy, przekonując o jego niezawodności i niewielkich kosztach montażu. Mimo to, coraz większą popularność zyskują w Polsce pompy ciepła.

  Read more
 2. Centrale klimatyzacyjne - czym są?

  Centrala klimatyzacyjna to urządzenie, które zwykliśmy kojarzyć z dużymi obiektami budowlanymi: biurami, szpitalami, centrami handlowymi. Odpowiada ono za wymianę oraz obróbkę powietrza, które jest następnie rozprowadzane przez instalację wewnątrz budynku.
  Read more
 3. Serwisowanie klimatyzacji - klimatyzacja w pigułce

  Serwisowanie klimatyzacji - klimatyzacja w pigułce

  Read more
 4. Pompa ciepła - energooszczędne rozwiązane

  System wentylacji i ogrzewania umieszczonego w budynku to jeden z ważniejszych etapów projektowania elementów struktury przestrzennej wpływającej na wysokość kosztów związanych z eksploatacją energii. Pompa, przeznaczona do chłodzenia lub ogrzewania powietrza w budynku, jest coraz chętniej wybieraną opcją. Ogrzewanie pompą ciepła jest energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych systemów, proponuje bowiem większą moc grzewczą przy mniejszym zużyciu energii.

  Read more
 5. Cena montażu klimatyzacji - od czego zależy?

  Cena montażu klimatyzacji - od czego zależy?

  Decyzja o montażu klimatyzacji nie należy do najprostszych. Przed jej dokonaniem rozstrzygnąć musimy wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się nad wysokością kosztów, które poniesiemy. W odniesieniu do tej drugiej kwestii może pojawić się niemały problem. Cena montażu klimatyzacji zależy bowiem od wielu czynników, a do jej ostatecznego ustalenia potrzebna jest szczegółowa analiza indywidualnego przypadku.

  Read more
 6. Klimatyzacja: zasada działania

  Klimatyzacja: zasada działania

  Dobrym sposobem na wyeliminowanie upału są urządzenia klimatyzacyjne. Nie tylko obniżą one temperaturę panującą w pomieszczeniu (tym samym poprawiając nasze samopoczucie), ale nadto oczyszczą powietrze i usuną z niego nadmiar wilgoci. Wybór właściwego urządzenia, które zadośćuczyni naszym oczekiwaniom nie jest prosty. Wskazane jest , by przed podjęciem decyzji o zakupie dowiedzieć się, jak działa klimatyzacja i z jakich elementów składa się jej układ.

  Read more