Blog o klimatyzacji i ogrzewaniu

 1. Serwisowanie klimatyzacji - klimatyzacja w pigułce

  Serwisowanie klimatyzacji - klimatyzacja w pigułce

  Read more
 2. Pompa ciepła - energooszczędne rozwiązane

  System wentylacji i ogrzewania umieszczonego w budynku to jeden z ważniejszych etapów projektowania elementów struktury przestrzennej wpływającej na wysokość kosztów związanych z eksploatacją energii. Pompa, przeznaczona do chłodzenia lub ogrzewania powietrza w budynku, jest coraz chętniej wybieraną opcją. Ogrzewanie pompą ciepła jest energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych systemów, proponuje bowiem większą moc grzewczą przy mniejszym zużyciu energii.

  Read more
 3. Cena montażu klimatyzacji - od czego zależy?

  Cena montażu klimatyzacji - od czego zależy?

  Decyzja o montażu klimatyzacji nie należy do najprostszych. Przed jej dokonaniem rozstrzygnąć musimy wszystkie za i przeciw oraz zastanowić się nad wysokością kosztów, które poniesiemy. W odniesieniu do tej drugiej kwestii może pojawić się niemały problem. Cena montażu klimatyzacji zależy bowiem od wielu czynników, a do jej ostatecznego ustalenia potrzebna jest szczegółowa analiza indywidualnego przypadku.

  Read more
 4. Klimatyzacja: zasada działania

  Klimatyzacja: zasada działania

  Dobrym sposobem na wyeliminowanie upału są urządzenia klimatyzacyjne. Nie tylko obniżą one temperaturę panującą w pomieszczeniu (tym samym poprawiając nasze samopoczucie), ale nadto oczyszczą powietrze i usuną z niego nadmiar wilgoci. Wybór właściwego urządzenia, które zadośćuczyni naszym oczekiwaniom nie jest prosty. Wskazane jest , by przed podjęciem decyzji o zakupie dowiedzieć się, jak działa klimatyzacja i z jakich elementów składa się jej układ.

  Read more