Kotły kondensacyjne

Ogrzewanie domu jest niezwykle ważną kwestią – zależy od niego komfort mieszkania, wygoda oraz ilość pieniędzy wydanych na paliwa grzewcze lub potrzebną do ogrzania budynku energię elektryczną. Dlatego warto starannie przemyśleć dostępne warianty przed podjęciem inwestowania w budowę nowego miejsca do życia. To samo dotyczy budynków o przeznaczeniu biznesowym. Sklep internetowy Clima world oferuje doskonałej jakości kotły kondensacyjne gazowe oraz kotły kondensacyjne elektryczne, których ceny są niezwykle korzystne w porównaniu do tych proponowanych przez konkurencję.

Czym są kotły kondensacyjne i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Pomimo tego, że ceny kotłów kondensacyjnych są wyższe od kotłów, które nie kondensują, należy zwrócić uwagę na fakt, że wymagają one mniejszej ilości paliwa niezbędnej do wytworzenia energii cieplnej. Tym samym ich główną zaletą jest ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją urządzenia, które zwracają się już w ciągu kilku lat od instalacji kotła – oczywiście w zależności od stopnia jego użytkowania. Kotły kondensacyjne nazywają się tak, ponieważ oprócz energii wytworzonej podczas spalania paliwa, wykorzystują także ciepło utajone. Dzieje się tak, ponieważ ulatująca w procesie grzania paliwa para wodna skrapla się dzięki schłodzeniu spalin do odpowiednio niskiej temperatury. Ciepło ze skondensowanej pary wodnej – wody – zostaje wykorzystane do ogrzania budynku.

Nowoczesne kotły kondensacyjne – rodzaje

  • kotły kondensacyjne gazowe – aby wytwarzały ciepło niezbędne jest paliwo w postaci gazu;
  • kotły kondensacyjne elektryczne – wytwarzanie ciepła następuje dzięki dostarczeniu energii elektrycznej.

Warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla naszej inwestycji oraz dla naszego portfela. Kotły kondensacyjne elektryczne oznaczają wyższe rachunki za prąd, ale nie we wszystkich przypadkach ogrzewanie gazem jest tak korzystne, jak mogłoby się wydawać.

Jednak najczęściej wybieranym rozwiązaniem są kotły kondensacyjne gazowe, które mogą spełniać zadanie dwojako – kotły gazowe jednofunkcyjne rozprowadzają ciepło po instalacji ogrzewania centralnego, dzięki czemu ogrzewają jedynie powietrze w domu, zapewniając odpowiedni poziom ciepła, natomiast kotły gazowe dwufunkcyjne oprócz ciepłych kaloryferów zapewniają także podgrzanie wody użytkowej.

Dlaczego warto zainwestować w kotły kondensacyjne?

Kotły kondensacyjne elektryczne oraz gazowe to niezwykle wydajne urządzenia, które pozwalają na ogrzanie powietrza, a także wody przy stosunkowo korzystnym zużyciu energii. Ich ceny są wyższe, jednak sklep internetowy Clima-world.eu dba o to, aby były korzystne jak na tego rodzaju inwestycję. Kotły kondensacyjne to gwarancja lepszego i efektywniejszego wykorzystania wytworzonej energii cieplnej, a dzięki ich specjalnej obudowie nie generują tak wysokich strat ciepła.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 14 i ok

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 14 i ok

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący