Rekuperacja

Co to jest rekuperacja?

Wiele osób po zetknięciu się z tym pojęciem w kontekście klimatyzacji zastanawia się co to jest rekuperacja? Odpowiedź jest prosta - rekuperacja polega na mechanicznym wentylowaniu powietrza z jednoczesnym odzyskiwaniem ciepła. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, gdyż cena montażu systemu rekuperacji zwraca się w postaci znacznie niższych kosztów dalszej eksploatacji budynku, w którym rekuperator został zamontowany. Cena systemu rekuperacji musi uwzględniać:

  • rodzaj, długość i stopień skomplikowania instalacji;
  • typ i jakość samego montażu instalacji wentylacyjnej, jak również poszczególnych komponentów systemu (wybór między bardzo tanio, a dobrze zainstalowanym rekuperatorem);
  • instalację dodatkowego wyposażenia, które można zamontować, na przykład jednostkę chłodzącą, filtry wyższej klasy, zaawansowane i rozbudowane metody oczyszczania nawiewanego powietrza i jego jonizacji.

Rekuperacja - czy warto w nią inwestować?

Jeśli system został zaprojektowany indywidualnie przez specjalistyczną firmę, a wszelkie komponenty dobrane właściwie, jest to w dłuższej perspektywie czasowej rekuperacja to rozwiązanie bardzo korzystne finansowo. Poprzez zastosowanie wysokiej klasy rekuperatorów i ewentualnych dodatkowych komponentów, dostępnych w firmie Clima-world.eu, koszt systemu na pewno się zwróci w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Ty natomiast nie będziesz musiał wybierać między dobrze wentylowanym, a ciepłym pomieszczeniem - dzięki rekuperatorowi będziesz miał jedno i drugie przy zachowaniu niskich kosztów!

Oczywiście przy dokonywaniu estymacji kosztów należy wziąć pod uwagę chociażby wielkość pomieszczenia, która znacząco wpływa na cenę. Jednak wszelkich wskazówek w tym zakresie powinna dostarczyć Tobie firma, która zajmie się projektem systemu rekuperacji. Warto też nadmienić, że lepiej jest zainwestować w nieco droższe, ale uznane marki i modele rekuperatorów, gdyż nie jest to instalacja montowana tylko na jeden sezon - dobrze dobrany rekuperator ma przecież służyć Tobie przez wiele lat. Należy więc traktować montaż systemu odzyskiwania ciepła jako długofalową inwestycję.

Gdzie kupić dobry rekuperator?

Sklep Clima-world.eu oferuje wysokiej jakości rekuperatory o zróżnicowanej mocy, dlatego na pewno znajdziesz tutaj model odpowiedni do Twoich potrzeb. Proponujemy wyłącznie sprzęt najwyższej jakości, sygnowany przez uznane marki obecne na rynku od wielu lat. Znajdziesz u nas zarówno nieduże rekuperatory dedykowane niewielkim pomieszczeniom, jak również rozwiązania przeznaczone do dużych powierzchni.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekuperatorów w Clima-world.eu!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 12 i ok

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-9 z 12 i ok

Strona
na stronę
Ustaw kierunek malejący